Sitemiz Beta Aşamasındadır. Bütün ülkeler eklenmemiştir.

Hakkımızda

 

Askeri Harekat, askeri haberleri en doğru şekilde okuyucularına ulaştırmayı hedef edinmiş bir oluşumdur. 2017 yılının Kasım ayında Mehmet BOZKURT tarafından kurulmuştur. Amacımız insanlara çok fazla haber sunmak değil, doğruluğundan emin olduğumuz önemli haberleri sunmaktır. Sitemizden Ülkelerin Askeri Güçleri‘ni bu bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz. Ülkeler hakkında daha detaylı bilgiler öğrenebilir, birbirleri ile karşılaştırabilirsiniz. Sitemizdeki en güçlü ülkeler sıralaması bütün veriler ortaya konarak yapılmaktadır. Bir ülkenin alım gücü çok yüksek diye sıralamada diğer ülkeleri katlayamıyor, buna en büyük örnek 26. sıradaki Suudi Arabistan. Bir ülkenin sayfasına girdiğiniz zaman orada çıkan veriler haricinde birkaç veri daha sıralamaya etki etmektedir. Kendi silahlarını üreten ülkeler silahlarının yüzde kaçını ürettiğine göre sıralamada ek puana sahip olurken, silahlarının tamamını dışarıdan satın alan ülkeler ise eksi puana sahiplerdir. Nükleer güce sahip ülkelere sıralamada çok az bonus puan verilmektedir. Önemli komutanların açıklamalarına da bakarsak ordulardaki asıl güç piyadelerdir.

 

Planlarımız arasında zamanı geldiğinde sokaklara çıkarak insanlara askeri veriler hakkında çeşitli sorular sormak vardır.

Hedeflerimiz arasında ise Türkiye’nin ve haliyle ortadoğu ülkelerinin güvenerek haber okuduğu, ülkelerin askeri verilerine göz attığı bir kuruluş olmak vardır.

 

E-Posta Adreslerimiz

 

iletisim@askeriharekat.com

mehmetbozkurt@askeriharekat.com

 

Sosyal Medya Hesaplarımız

 

www.instagram.com/askeriharekatcom

www.facebook.com/askeriharekatcom