OĞUZ KAĞAN USTA KİMDİR?

Hatırlayacağınız üzere Zeytin Dalı Harekatında ilk şehidimiz Musa Özalkan olmuştu. Bir gün sonra ise terör örgütü YPG/YPG/PKK ile çıkan çatışmada Üsteğmen Oğuz Kağan Usta şehit olmuş Türkiye’yi yasa boğan haberi Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu resmi Twitter hesabından paylaşmıştı.

Zeytin Dalı Harekatının ikinci şehidi Oğuz Kağan Usta’nın eşi Antalya’da bir devlet okulunda İngilizce Öğretmeni, ailesi ise Ankara’da ikamet ediyordu. Şehit haberi baba ocağına ve eşine de ulaştırıldı. Ayrıca şehidimizin babasının emekli Astsubay olduğu ortaya çıktı.  Şehidimiz Oğuz Kağan Usta Antalyalı ve 30 yaşındaydı üç yaşında ise bir kız çocuğu vardı. Mevlüt Çavuşoğlu ise Harekatın 4. gününde şehit olan Oğuz Kağan Usta’nın şehadet haberini şu sözlerle dile getirdi “Vatanımızın bekası için Afrin’de ‘Zeytin Dali Harekatı’na katılan hemşehrim Piyade Üsteğmen Oğuz Kaan Usta’yı şehit verdik. Şehitlerimizin kanını yerde bırakmayacağız. Terörün kökünü kazıyana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Milletimizin başı sağolsun.” Özellikle Mevlüt Çavuşoğlu’nun “terörün kökünü kazıyana kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” cümleleri dikkat çekti.

Şehidimizin kanı yerde kalmadı :

Terör örgütlerinin üstünü sağanak şeklinde yağan ve teröristlerin korkulu rüyaları haline gelen yerli ve milli Fırtına Öbüslerimizin toplarına şehitlerimizin isimleri yazıldı. Öbüslerimizinden atılan toplarda birçok teröristi  etkisiz hale getirildiği kaydedildi. UNUTMASINLAR BİZ BİR ÖLÜR BİN DİRİLİRİZ!  

Sayfamızı her gün ziyaret etmeyi unutmayın.