TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ KAÇ TERÖRİSTİN ETKİSİZ HALE GETİRİLDİĞİNİ AÇIKLANDI

Türk Silahlı Kuvvetleri‘nden gelen bilgilere göre 340 hedefin vurulduğunu, 394 teröristin ise etkisiz hale getirildiği belirlendi. TSK yaptığı açıklamada, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Afrin çevresinde güvenliği ve istikrarı sağlamak adına, Afrin’de, PKK/PYD-YPG/KCK ve DEAŞ gibi terör örgütlerine bağlı, ülkemizin güvenliğini tehdit eden teröristleri etkisiz hale getirmek için Zeytin Dalı Harekatı başlamıştır dedi.

TSK’DAN SİVİL HALKA HASSASİYET

Harekatı planladığımızdan beri sadece teröristler ve bu teröristlere ait sığınak, barınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınıp, sivil ve masum hiçbir kişinin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyeti gösteriyoruz dedi.

Zeytin Dalı Harekatı başladıktan itibaren Hava Kuvvetlerimize ait uçaklar tarafından PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait 340 adet hedef imha edilmiştir.

394 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ

Hava kuvvetleri, taarruz helikopterleri ve Kara Ateş Destek unsurlarının desteği ile devam eden Zeytin Dalı Harekatı planlandığı gibi başarılı bir şekilde devam ediyor. Harekat başlamasından itibaren bölgede edindiğimiz bilgilere göre Afrin bölgesinde bulunan  PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ örgütlerine mensup 394 tane teröristin öldüğü belirtlildi.

Daha fazla Askeri Haber için bizi her gün ziyaret etmeyi unutmayın. Bizi dilerseniz Instagram’dan takip edebilirsiniz. @askeriharekatcom