TSK’dan gelen açıklamaya göre Şu ana kadar en az 303 terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirildi. 6 Adet hedefinde imha edildiğini açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı tarafından 6 gündür devam eden Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili açıklama yaptı. Harekatın bizim tarafımızdan olumlu ilerlediğini, planlandığı gibi devam ettiğini ve bugüne kadar en az 303 teröristin etkisiz hale getirildiğini belirttikten sonra açıklamada, şöyle dedi:

“Harekatı planladığımızdan beri sadece teröristler ve bu teröristlere ait sığınak, barınak, mevzii, silah, araç ve gereçler hedef alınıp, sivil ve masum hiçbir kişinin zarar görmemesi için her türlü dikkat ve hassasiyeti gösteriyoruz. Hava kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen hava harekatı ile PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütlerine ait sığınak, barınak, mühimmat deposu ve silah mevzii olarak kullanılan 6 adet hedefi imha ettiğini belirtiyoruz. Harekata katılan uçakların da güvenle üslerine döndüğünü belirtti.”

 

Zeytin Dalı Harekatı sırasında bugüne kadar TSK’ya göre en az 303 PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ örgütlerine bağlı teröristlerin etkisiz hale getirildiğini tespit ettiler. Zeytin Dalı Harekatı planlandığı şekilde başarılı bir şekilde devam etmektedir.

 

Daha fazla Askeri Haber için bizi takip etmeyi unutmayın. Bizi Instagram adresimizden de takip edebilirsiniz. @askeriharekatcom