ZEYTİN DALI HAREKATININ 12. GÜNÜ

Zeytin Dalı Harekatının 12. Günündeyiz. Afrin’i YPG/PYD/PKK’lı teröristler 2012 yılında ele geçirmişti. O günden günümüze kadar 700‘ü aşkın taciz ateşine maruz kalındı. Ülkemizi kana bulayan canlı bombalar arasında Afrin’den de geçiş yapanlar vardı. TSK’da bu kötü duruma son vermek, sınır güvenliğimizi sağlamak amacıyla Afrin’e 20 Aralık saat 17.00’da operasyon başlattı.

Aradan 12 gün geçti. Bugüne kadar 712 terörist öldürüldü. Her geçen gün Şanlı Türk Ordusu Afrin’e biraz daha yaklaşmakta. Hatırlayacağınız üzere Afrin’in en yüksek noktası Burseya dağı, geçtiğimiz günlerde teröristlerden kurtarılmıştı. Burseya dağına yapılan tüneller dikkat çekmişti. Tünellerin gerek mimarisi gerek maliyeti konusunda Batılılardan yardım alındığı açıkça ortadaydı. Ayrıca yine Cesaret Hapları ve uyuşturucular da yine batılı devletlerden temin edilmişti. Böylelikle Batı dünyası hem Ortadoğu’da bir türlü istikrar sağlansın istemiyor hem de bu terör örgütleri vasıtayla Türkiye üzerine emellerini gerçekleştiriyor.
Artık bu emperyalist emellere son vermek ve terör örgütlerini sınırlarımızdan uzak tutmak başlatılan ve başarılı şekilde devam eden “Zeytin Dalı Harekatı” batılı devletleri endişelendirmiş durumda.

FRANSA BAŞKANI MACRON’DAN TÜRKİYE’YE GÖNDERME

Örneğin; ABD ve Rusya’dan sonra teröre en çok destek veren Fransa’dan kötü niyetli açıklamalar geliyor.
İşte bugün Fransa Başkanı Macron özel bir gazeteye verdiği bir demeçte

“Bu bir ‘işgal operasyonu’ olmamalı.Eğer bu operasyonun Türkiye sınırındaki terör tehdidi dışında bir amacının olduğu ortaya çıkarsa ve bir işgale dönüşürse o zaman bu bizim için gerçek bir probleme dönüşür.” Şeklinde endişeli  konuştu.

Biz  cevabımızı bundan  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’nın 3 gün önce Amasya’da yaptığı konuşma ile yanıtlıyoruz.
“Biz Afrin’de toprak meraklısı değiliz. Suriye’nin topraklarında bizim gözümüz yok ama 3,5 milyon Suriyeli bizim topraklarımızda misafir. Onları evlerine göndermenin çalışmalarını yapıyoruz.”

Ayrıca diğer parti başkanları da Zeytin Dalı Harekatına yönelik olumlu ve destekler açıklamalarda bulundu.

PARTİ BAŞKANLARI ZEYTİN DALI HAREKATI YORUMU

Başbakan Binali Yıldırım:

Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı saldırıları durdurmak için başlatıldı. Türkiye ekonomisi bu operasyonlardan olumsuz etkilenecek bir ekonomi değil” dedi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu:

“Bu milli bir sorun. Türkiye’nin sınır güvenliği söz konusu. O nedenle elimizden gelen desteği sağlarız. Bizim desteğimizi ortaya koymamız, ordumuzun morali ve motivasyonu açısından da önemli.”dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli:

Doğru politika doğru stratejiyle, doğru strateji doğru taktiklerle desteklenip eklemlenirse milli gurur zaferle pekişir, milli ruh muzafferlikle perçinlenir” dedi.

Daha fazla Askeri Haber için bizi her gün ziyaret etmeyi unutmayın.