Zeytin Dalı Harekatın 5. gününü geride bıraktık. Bugün Genelkurmay Başkanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre; en az 306 terörist etkisiz hale getirildi. Ve köşeye sıkışan terör örgütleri panikleyerek son hamlelerini yapmaya çalışıyorlar.

PKK/YPG fikrini değiştirdi!

Terör örgütleri ne iç ne dış sınırları belli olan, sınır çizgileri her gün değil her saat değişen ülkeden sınır güvenliği için yardım istediler. Suriye’ye “Bölgede Sınır Güvenliği Güçlerini Konuşlandırın” çağrısı yaptılar. 6 yıldır Amerika’nın desteği ile işgal ettiği Afrin bölgesinde sıkışan örgütler fikir değiştirmiş olacaklar ki yeni açıklamalarda bulundular. Bölgenin Suriye Rejimine ait olduğunu sadece Işid gibi diğer terör örgütlerinden koruduklarını söylemeye başladılar.

PKK/YPG’den Yeni Afrin Açıklaması!

Suriye Rejimi ile ABD günümüze kadar sürekli karşı karşıya gelmiştir. ABD tarafından desteklenen terör örgütünün böyle bir açıklama yapması hayli garip. Çünkü Suriye Rejimi ile en çok savaşan güçlerden birisi de yine bu örgüttür. Durum böyle olunca tabi ki bu işlerden anlayan herkesin aklına taraf mı değiştiriyor sorusu geliyor. Artık umdukları yardımı bulamadıkları Amerika’nın safından ayrılıp, Suriye’nin safına geçmeye çalışıyorlar gibi bir durum var ortada.  PKK/YPG gibi terör örgütlerinin de onur ve şeref için değil de para için savaştıklarını, propaganda yaptıklarını göz önüne alırsak bu durum hayli olası.

İlgili açıklama şu şekilde;

“Afrin Öz Yönetimi olarak bir kez daha Afrin bölgesinin Suriye’nin bir parçası olduğunu onaylıyoruz. Altı yıldır bölgeyi koruduğumuz gibi bugünden sonra da Suriye kurumlarının bölgeyi korumasına katkıda bulunmaya devam edeceğiz. Türkiye’nin yaptığı operasyon Suriye’nin toprak bütünlüğü ve Afrin’de yaşayan sivillerin hayatını tehdit ediyor. Türkiye, Afrin’i işgal ederek Suriye’den daha fazla toprak almayı amaçlıyor. Her türlü dış saldırıya karşı bölgeyi korumaya devam edeceğiz.

Suriye hükumetine, Afrin’e karşı egemenlik görevini yerine getirme ve bölgede sınır güvenliği güçlerini konuşlandırma çağrısında bulunuyoruz.”