İsviçre’de düzenlenen Davas Forumu içerisinde bulunan Yunanistan Başbakanı Çipras, Türkiye hakkında haddini aşan ifadeler içeren bir konuşma yaptı.

İsviçre’de bulunan Davos kasabasında Dünya Ekonomik Forumu düzenleyen Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Akdeniz’in istikrarı ve göç krizine ilişkin tartışma toplantısı yapmaya karar verdi. Bu konuşmada Türkiye hakkında konuşan Çipras, iki ülke arasında gerilimi arttıracak kelimeler söyledi.

 

Reuters’in yayınladığı habere göre, 2015 yılının başlarında Çipras’ın iktidara geldiği zaman Yunanistan sadece en kötü ekonomik kriz ve mülteci kriziyle değil, aynı zamanda “Ege’de tahmin edilemeyen agresif askeri hamleler yapan agresif bir komşuyla” uğraşmak zorunda olduğunu belirtti.

 

Çipras sert konuşmasında şunları söyledi”Avrupalı ortaklarımız Türkiye gibi ‘agresif’ komşularla yaşamanın zorluğunu her zaman takdir etmiyor” ifadelerini kullandı Çipras, 2016 yılında yapılan Türkiye ve AB arasında geçen göçmen anlaşmasını ‘zor ama gerekli’ olarak nitelendirdi.

 

Daha fazla haber için bizi takip etmeyi unutmayın dilerseniz Instagram adreslerimizi de takip edebilirsiniz. @askeriharekatcom