Cumhurbaşkanı tarafından duyurulan ve genelkurmay tarafından açıklanan operasyon başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yaptığı konuşmasında operasyonun fiilen başladığını açıkladı ve Genelkurmay’dan bildiri yayınlandı. Afrin Harekatı Resmen Başladı!

Genelkurmay’ın yayınladığı Afrin Operasyonu’na dair bildiri şu şekilde;

 

“Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 saat 17.00’den itibaren ‘Zeytin Dalı Harekatı’ başlatılmıştır.”

 

Operasyon Adı Zeytin Dalı!

 

Erdoğan’ın Afrin’e dair konuşmasındaki satırbaşları ise şu şekilde;

 

“Galiba onların aklına Türk deyince sadece kucaklarında besleyip büyüttükleri FETÖ’cüler ve bu ihanet şebekesinin karaktersiz, omurgasız, her türlü kullanıma elverişli elemanları geliyor. Yine bunların aklına galiba bölgede çalışılacak ortak deyince de sadece parayı verenin tepe tepe kullanabildiği bir kiralık katiller ordusundan ibaret olan PKK’lılar geliyor. Ama merak etmeyin, terör örgütlerine güvenmenin ne kadar yanlış olduğunu öğrenecekler. Bu bölgede Türkiye’den başka çalışılabilecek müttefik bulamayacaklarını öğrenecekler. Afrin operasyonu sahada fiilen başlamıştır. Bunu Münbiç takip edecek. Madem Münbiç’te bize verilen sözler şu ana kadar yerine getirilmedi, bunun gereğini yapmamıza kimsenin söyleyecek sözü olamaz.”

 

Olay yerinden canlı yayın:

Olay yerini canlı izlemek isteyenler için Türkiye sınırından Doğan Haber Ajansı’nın yaptığı canlı yayını aşağıdan izleyebilirsiniz.

***** CANLI YAYIN BİTMİŞTİR *****