Yeni son dakika haberine göre TSK, 19-20 Ocak tarihlerinde PYD/PKK  tarafından Afrin Operasyonu ile gelen taciz atışlarına karşılık vererek bu kalleş terör örgütlerinin sığınak ve barınaklarını vurduğunu açıkladı. TSK’dan yapılan açıklamaya göre “19-20 Ocak 2018 tarihlerinde Afrin’de bulunan PKK/PYD-YPG terör örgütleri tarafından yapılan taciz atışlarına meşru müdafaa kapsamında karşılıkta bulunulmuş ve PKK/PYD-YPG terör örgütlerinin kullanılan barınak ve sığınaklarına ateş edilmiştir” denildi.

TSK’Dan Yeni Afrin Operasyonu Açıklaması:

TSK’dan gelen açıklamalara şunlar eklendi “İdlib bölgesinde, Astana görüşmeleri kapsamında ateşkesin etkinliğinin artırılması, çatışmaların bitmesi, insani yardımların ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak için, yerlerinden edilen insanların tekrardan evlerine dönmesi için uygun koşulların sağlanması ve ihtilafın barışçıl yollarla çözülmesi için Türk Silahlı Kuvvetleri birliklerinin Gerginliği Azaltma Kontrol Gücü olarak görev yapmaktadır. Bu yüzden; 13 Ekim 2017 tarihinde 1 Numaralı Gözlem Noktası, 23 Ekim 2017 tarihinde 2 Numaralı Gözlem Noktası, 19 Kasım 2017 tarihinde ise 3 Numaralı Gözlem Noktası tesis edilmiştir. Diğer Gözlem Noktalarının açılarak faliyete geçirilmesine yönelik çalışmalarda son hızla devam etmektedir. Bu bölgedeki savaş Türk Silahlı Kuvvetleri, Astana görüşmelerinde garantör ülkelerce mutabık kalınan angajman kuralları çerçevesinde devam etmektedir. Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye Cumhuriyetinin hak ve menfaatlerini korumak adına ve vatandaşlarının can güvenliğini sağlamak adına, milli birliğimizi ve bölünemez bütünlüğümüzü hedef alan başta FETÖ/PDY/PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütleriyle savaşını kesintisiz olarak en son terörist de öldürülene kadar sürdürme azim ve kararlığındadır” diye bir açıklamada bulundu.

Türk Silahlı Kuvvetleri Afrin’de sonuna kadar savaşmayı planlıyor ve geriye tek bir terörist kalana kadar savaşa devam edeceğini belirtti.

Daha fazla Askeri Haber için bizi takip etmeyi unutmayınız. Afrin Operasyonu ile ilgili son dakika bilgiyi Instagram’dan @askeriharekatcom adresinden alabilirsiniz.